Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

MADDE 1- TARAFLAR

 

1.1- SATICI:

 

Ünvanı : GIALLO ROSSO TEKSTİL VE REKLAMCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adresi : Göztepe  Konak - İzmir / Türkiye

Telefon :-

Fax :-

E-mail: [email protected]

 

1.2- ALICI:

 

Adı/Soyadı/Ünvanı: …

Adresi: …

Telefon: …

E-mail: …

 

MADDE 2- KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait GIALLO ROSSO TEKSTİL VE REKLAMCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

 

Tarih: …

Ürün Adı               Adet       Toplam Ürün Tutarı

Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, GIALLO ROSSO TEKSTİL VE REKLAMCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

4.2- Sözleşme konusu ürün, 7 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

 

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

 

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

Belirtilen süre 15 iş gününü geçtiği takdirde ALICI koşulsuz iptal hakkına sahiptir.

 

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

4.9- Değişimlerde kargo ücretleri gidiş dönüş olarak alıcıya aittir ve  175 tl'dir.

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 1 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya ,[email protected] adresine email  ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 iş günü içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Ön satış ürünlerinde siparişe göre üretim olması sebebiyle cayma hakkı bulunmamaktadır .

Giallo Rosso Friday etkinliğinde verilen siparişlerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

Sitemizden alınan tüm ürünlerde cayma hakkının kullanılabilmesi için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

 

6.1- ALICI tarafından teslim alınan ürünün, kullanılmamış, yıkanmamış, yırtılmamış, vb işlemlere maruz bırakılmadan orijinal hali ile eksiksiz ve kusursuz şekilde, tekrar satılabilir halde olması durumunda cayma işlemi kabul edilebilir.

 

6.2-  ALICI tarafından teslim alınan ürün orijinal kutu ya da ambalajında, eksiksiz ve faturası ile birlikte olacak şekilde anlaşmalı kargolar ile SATICIYA ulaştırılmalıdır. Aksi durumda cayma hakkı kullanılamaz.

 

6.3- İşbu 6. Maddede anlatılan durumlarda cayma hakkı kullanılmak istenir ancak geçersiz sayılırsa SATICI tarafından ALICIYA ürün bedeli iade edilmez. Ürün ALICI tarafına tekrar gönderilir ve kargo ücreti ALICI tarafından ödenir.

 

6.4- Ön satış ürünlerinde siparişe göre üretim olması sebebiyle cayma hakkı bulunmamaktadır .

6.5- Giallo Rosso Friday etkinliğinde verilen siparişlerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR